EurBeST, pszczoły odporne, luźna gadka
Trzech pszczelarzy (Tom, Emil i Warroza) przeprowadza sprawozdanie z europejskiej konferencji kończącej kilkuletni program „Modyfikacji programów hodowlanych i metod selekcji pszczół odpornych na Varroa destructor (EurBeST)“. Działania prowadzone w ramach EurBeST służą zwiększeniu odporności pszczół miodnych na pasożyta Varroa destructor poprzez ukierunkowaną hodowlę oraz ułatwianie dostępu pszczelarzy do materiału hodowlanego o większej odporności. Jest to największy do tej pory przeprowadzony w Europie projekt związany z selekcją pszczół miodnych.
Dalej w rozmowie na wokandę weszła oczywiście sprawa pszczół dręczo-odpornych oraz możliwości ich implementacji w Polsce i Europie. Odnosimy się także do merytorycznych komentarzy do poprzednich odcinków.

- 00:01:07 Konferencja EurBeST
- 00:22:50 Odporne pszczoły
- 00:49:55 Luźna gadka
- 01:09:39 Flow Hive
- 01:44:36 Komentarze
- 01:50:00 Nudne rozkminy pasieczne
Polecane
Newsletter
Odbieraj przez pocztę nowości z naszej strony. Nie wysyłamy żadnych reklam i spamu.
Polecane
Zapraszam do wsparcia finansowego
Dzięki temu mogę poświęcać więcej czasu na prowadzenie z pasji tej inicjatywy non-profit, która mam nadzieję służy bez reklam także Wam.
Możesz także polubić:

Pszczoły dręczooporne, mroczna strona higieniczności, owadzia golarka
Polanka TV - Pszczele Wieści - o przyrodzie naukowo 002 Pszczoły dręczooporne. 01:43 Mroczna...

Mrówki, dręcze, pszczoły
Tym razem z Tomem prosto z pasieki hodowlanej, czyli Tom, Emil i Warroza robią...

Chore pszczoły nieleczone, większe kwiaty, komunikacja z pszczołami
Polanka TV - Pszczele Wieści - o przyrodzie naukowo 006 Długoterminowy eksperyment pokazuje, że...

Skuteczność akarycydów, algorytm bada pszczoły, pszczoły cukrowe w zwyczajach Aborygenów
Polanka TV - Pszczele Wieści - o przyrodzie naukowo 010 2:35 Spadek skuteczności akarycydów...
Muchówki, mrówki, pszczoły rodzime - Adam Tofilski
Dlaczego istotne jest, żeby próbować zmieniać negatywne podejście w społeczeństwie nie tylko do muchówek,...

Pszczoły w mieście a pasieki: list - reportaż - komentarze
Część 1: Reportaż W czerwcu 2021 r. na portalu Nauka dla przyrody ukazał się...

