Zapraszam do wsparcia

Finansowo
  • Darowizną na konto non-profit: Warroza 02 1090 1056 0000 0001 5248 2554
  • Darowizną przez Paypal: bezpośrednio i przez kartę płatniczą
  • Stałym wsparciem na Patronite: różnymi sposobami
  • Darowizną przez Bitcoiny: bc1qnrv896yvfkaxe7pgsl84e8p27usqzzreaj8p9u
 

Bez pieniędzy

Bez żadnych pieniędzy możesz też mnie wspierać po prostu udostępniając artykuły lub nagrania w ramach podkastu czy wideo w mediach społecznościowych, proponując prywatnie znajomym. Możesz też wstawić link na swojej stronie. Nic Cię to nie kosztuje, a mnie oszczędza mnóstwo pracy, który mogę poświęcić na produkcję kolejnych odcinków podkastu, wideo lub artykułów. Przebijanie się z niszowym merytorycznym materiałem w gąszczu bałaganu internetowego, dominacji clickbajtu, wpychaniu ludziom sensacji i kontrowersji na siłę przez algorytmy YT, FB, TW to naprawdę sporo pracy.

Cel wsparcia

Motywacja do rozwoju, kop energii do niewyhamowywania w regularnym publikowaniu artykułów i nagrań. Finansowanie kosztów utrzymania serwera, oprogramowania, sprzętu audio-wizualnego. Przynajmniej częściowy zwrot kosztów podróży w celu przeprowadzenia rozmów i nagrań reportaży czy pisania sprawozdań w formie tekstowej. Cenię sobie bardziej spotkania osobiste z rozmówcami i realne doświadczanie niż spotkania zdalne. To jednak nie to samo.

Więcej wolnego czasu

Przede wszystkim jednak dzięki wspierającym będę mógł docelowo poświęcać więcej czasu za prowadzenie tej inicjatywy, która daję mi satysfakcję i jest moją pasją, a mam nadzieję, że służy także Wam. Prowadzenie regularnego podkastu i bloga z artykułami popularno-naukowymi to nie tylko miłe rozmowy, ale także godziny spędzone przy przygotowywaniu się do rozmowy, studiowaniu tematu, obróbce i sporządzeniu uporządkowanego opisu. Publikacja jednego dłuższego wywiadu w formie podkastu to średnio jakieś 4-5 dni pracy, a bywa, że sporo więcej. W przypadku formy tekstowej jest to jeszcze wydłużone. Pisanie artykułów popularno-naukowych i innych tekstów to także godziny lub dni spędzone przy analizie materiałów, często technicznych odpisów badań lub kilkudziesięciu stron podsumowania projektów naukowych z konferencji. Nieraz na dobre zrozumienie źródła z którego się korzysta np. publikacji techniczno-naukowej trzeba poświęcić cały dzień.

Brak reklam i lokowania produktu

Niejawna reklama jest w moich publikacjach czymś niedopuszczalnym. Ponadto jeżeli jesteś uważną czytelniczką lub czytelnikiem, słuchaczką lub słuchaczem to przypuszczam, że zauważyłaś lub zauważyłeś, że w moich publikacjach nie ma także jawnych reklam, segmentów sponsorowanych, lokowania produktów nawet przy okazji mówienia czy pisania o produktach i usługach. Uważam, że takie jawne dodatki mogłyby również wpływać na moje treści negatywnie, choćby tylko w odbiorze przez Was. Dzięki temu możecie być pewni, że jeżeli z kimś o czymś rozmawiam lub o czymś piszę, to przede wszystkim dlatego, że uważam rozmówcę za ciekawą osobę lub mającego ciekawe rzeczy do powiedzenia, zagadnienie za interesujące, a problem do rozwiązania za intrygujący lub ważny z jakiegoś powodu. A nie dlatego, że komuś coś zawdzięczam w sprawach finansowych i mimowolnie mógłbym zniekształcać przekaz w jakimś kierunku. Pozwala mi to być merytorycznie niezależnym, co sobie bardzo cenię i mam nadzieję, że Wy jako odbiorcy także. Po za tym zwyczajnie nie lubię przerywania nagrania lub wsadzania w środek tekstu reklamy. Z kolei badania podobno wskazują, że takie treści na początku lub na końcu publikacji są i tak często pomijane. Ja tak zwykle robię jak słucham podkastów. Przyznaję się bez bicia. A Wy? 😂

Pro publico bono

Niezależnie jednak od ilości wsparcia publikacje w ramach tego bloga, podkastu i wideokastu są udostępniane za pomocą technologii WWW, RSS wszystkim w ramach działalności społecznej na licencji: CC BY-NC-ND i tak pozostanie. To nawet nie sprawa misji. Po prostu mam z tego satysfakcję i chciałbym robić to w większym wymiarze jak można, a nie żyję w idealnym świecie. 😈

Dotychczasowi darczyńcy

💖Alk z forum Polanka, 💖Adam Pluciński, 💖Krzysztof Smirnow, 💖Magdalena Kozerska, 💖Luk Nski, 💖Zofia Sewastianowicz, 💖Maciej Disterheft, 💖Piotr Skorupa, 💖Marcin Włodarczyk, 💖Dagmara Trembicka, 💖Bartłomiej Stolarczuk, 💖Pasieka Łapa, 💖Łukasz Achilles Janota, 💖Przemysław Trześniak, 💖Paweł Orych, 💖Konrad Kozłowski, 💖Bożena Wola, 💖Mateusz Gurdzielewski, 💖Borys Wasiuk, 💖Bogdan Mazur, 💖Konrad Kozłowski, 💖Katarzyna Rosiak-Stepa, 💖Tomasz Ściegienny, 💖Agata Swierczynska, 💖Krzysztof Kurpiecki, 💖Maciej Stobierski, 💖Mr Beebendum, 💖Idalia Sahaj-Zawadzka, 💖Mateusz Gurdzielewski oraz wszyscy wspierający anonimowo: 💖💖💖.