RSS / Newsletter

RSS (ang. Really Simple Syndication) to alternatywny sposób rozpowszechniania zasobów internetu, zwłaszcza wiadomości, blogów ale także podkastów i wideokastów.

Jak używać kanałów RSS?

Najprostszym sposobem jest skorzystanie z czytnika RSS - programu, który wyświetla zawartość RSS z różnych stron w sposób zazwyczaj uporządkowany chronologicznie i pogrupowany w katalogi. Skopiuj link lub pobierz plik z linku i zaimplementuj do czytnika, a wszystkie informacje i aktualizacje będą wysyłane do Ciebie automatycznie bez konieczności nawet wchodzenia na tę stronę. Kanał można także śledzić przez dodatki do popularnych przeglądarek internetowych. Dzięki kanałowi RSS można także skorzystać z aplikacji lub programów pocztowych jak np. Thunderbird, które będą dostarczały wiadomości, a nawet całe artykuły i nagrania na Twoją skrzynkę e-mail. RSS to naprawdę wszechstronne narzędzie, które umożliwia swobodną interoperacyjność na linii twórca-treści-narzędzie-odbiorca. Ostatnio nieco zapomniane przez skłonność dominujących firm w internecie do centralizowania usług z koniecznością korzystania z ich zasobów, co często łączy się przy okazji z pobieraniem stosowanych prywatnych informacji o użytkowniku i ich późniejszym wykorzystywaniem w sposób niekoniecznie oczekiwany przez niego.

Osobiście przez kanały RSS przepuszczam pełną treść publikacji, dzięki czemu każdy może śledzić udostępniane przez nas treści na swój sposób na dowolnej stworzonej do tego usłudze, a także udostępniać to dalej bez uzależnienia od dominujących social mediów na rynku.

Nasze kanały:
  • Główny kanał: Warroza - zbiorczo wszystkie nowości od nas: blog, podkast i wideokast ograniczone do 10 najnowszych. Kanał RSS można też przeglądać w przeglądarce w panelu FreshRSS na stronie rss.warroza.pl. Można także tam sobie wygenerować plik RSS naciskając ikonę RSS. 😃
  • Plik JSON tylko tego bloga (tylko teksty)
  • RSS podkastu Radio Warroza (tylko podkast dźwiękowy)
  • RSS wideokastu Radio Warroza Tube (tylko kanał filmowy)
  • RSS do śledzenia nowych komentarzy w Księdze Gości.
Newsletter

Nowości z podkastu, bloga i wideokastu można także śledzić przez otrzymywanie powiadomień z opisem publikacji w wiadomości e-mail, czyli tradycyjny newsletter zdalnie śledzący moje kanały RSS. Zapisać się do niego można tutaj lub poniżej przez specjalne okienko i przycisk.